Ankara, TÜRKİYE
+90 312 222 56 83
herogrencionemlidir@gmail.com

Yöneticiler İçin Seminer – 1

Öğrenme Güçlüğü Olan Öğrenciler İçin Kapsayıcı Eğitim Hizmetlerinin İyileştirilmesi

Sunum Dosyasını İndir

Yöneticiler için Seminer – 1 Nasıl Geçti?

Her Öğrenci Önemlidir! Öğrenme Güçlüğü Olan Öğrenciler İçin Kapsayıcı Eğitim Hizmetlerinin İyileştirilmesi projesi, program kapsamında Akademisyenler Birliği Derneği tarafından yürütülmektedir. 18 aylık proje süresi boyunca Ailelere, Öğretmenlere ve Yöneticilere yönelik 6 adet farkındalık artırma semineri, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan sınıf öğretmenlerine yönelik 4 adet kapasite geliştirme eğitimleri gerçekleştirilecektir. Bu eğitimlerin yanı sıra öğretmenlere yönelik disleksili öğrencilere öğrenme becerileri kazandırmak için yol gösterecek 4 adet kitapçık üretilecek ve Ankara’da bulunan 200 okula dağıtılacaktır. Proje sonunda tüm paydaşların bir araya geldiği ve proje sonuçlarının paylaşıldığı bir kapanış konferansı ile proje faaliyetleri tamamlanacaktır.


Bu kapsamda gerçekleştirilen seminer serisinin 5.si olan okul yöneticilerine yönelik farkındalık artırma seminerine Sincan’da 39 yönetici katılmıştır.


PROJE 1,5 YIL SÜRECEK
Seminerin açılış konuşmasını yapan Akademisyenler Birliği Derneği Projeler Koordinatörü Gazi Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Tayfun Fındık, derneğin daha önce yapmış olduğu ve hali hazırda yürüttüğü projelerden bahsederek birçok alanda Türkiye’nin gelişimi için nasıl mücadele ettiklerini anlattı. Bu projenin bir buçuk sene süreceğinin altını çizen Fındık, katılımcı yöneticilere ülkenin geleceği için yaptığı fedakarlıklardan dolayı teşekkür etti. Bu seminerleri veren eğitmenlerin alanında uzman olduğunu belirten Fındık, anlatılanların can kulağıyla dinlenilmesini tavsiye etti.


YÖNETİCİLERDEN AKTİF KATILIM
Dr. Ufuk Özkubat’ın eğlenceli sunumu eşliğinde gerçekleşen semineri okul yöneticileri yoğun ilgiyle karşıladı. Özkubat’ın önceki etkinliklerde de gerçekleştirdiği etkileşimli etkinlik yöntemini izlemesi hem yöneticilerin farkındalığını artırdı hem de katılımcıların sıkılmasını engelledi.


Seminer başlamadan önce ön testler yöneticilere dağıtılarak sınıfın ortalama bilgi seviyesi test edildi.


Özkubat çeşitli hikayeler anlatarak katılımcılardan analoji yapmasını istedi. Anlatılan hikayelerde yöneticileri hikayelerdeki yönetici pozisyonundaki kişileri tanıdılar ve kendilerine benzettiler. Dolayısıyla sorumluluklarının daha fazla farkına vardılar.


Yöneticilere öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerin yaşadıkları zorluklar hakkında detaylı bilgiler verildi. Yöneticilerin ne gibi noktalarda yardımda bulunarak bu çocuklara faydalı olabilecekleri aktarıldı.


Seminerin sonlarına doğru Dr. Özkubat çalışma gruplarına ayırdığı sınıfa belirli konular vererek poster hazırlamalarını istedi. Her masa çeşitli posterler hazırlayarak öğrendiklerini kağıtlara döktü. Daha sonra her gruptan bir temsilci sahneye çıkıp posterini açıkladı. Posterlerden bahsederken yöneticilerin çok şey öğrendiği dikkatlerden kaçmadı.


Daha sonra son testler ve değerlendirme anketleri uygulanarak seminerin başarı seviyesi test edildi.
Herogrencionemlidir.com adresinden seminerdeki sunumlara, fotoğraflara ve videolara erişilebileceği katılımcılara gösterildi.


“ÇOK MEMNUN KALDIK”
Seminer sonunda yöneticiler eğitmenlere teşekkürlerini iletti. Beklediklerinin üstünde güzel geçen ve çok faydalı olan bir etkinlik olduğunu aktardılar. Etkinlik değerlendirme anketinde de organizasyon katılımcılardan tam puan aldı.

Video

“Yöneticiler İçin Seminer – 1” Faaliyet Video Kesitleri

Seminere ait video kesitlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Test Cevapları

Seminer öncesinde ve sonrasında katılımcılara test uygulanarak bilgi seviyelerindeki artış tespit edilmiştir. Seminerde uygulanan teste ve cevaplarına erişmek için aşağıdaki butona tıklayın.

İNDİR